Get Adobe Flash player


siódma edycja

Witamy Was ponownie, można by rzec już jak co styczeń i co wrzesień (tak, 8 edycja od września 2016 jeśli nie zdążyliście się załapać na tą edycję, pewnie od czerwca ruszy też liga lenia), ale po kolei.

Mamy przyjemność zakomunikować że 7 edycja to kolejne podejście i kolejny rekord. 60 złoszonych uczesników, co po raz pierwszy od kilku edycji zmusiło nas niejako do lekkiego zreformowania rozgrywek (2 grupy w dywizji Silver). Ktoś mógłby się zapytać dlaczego nie zrobimy 4 dywizji? Ano dlatego że 3 dywizji dają szansę tym wymiataczom którzy dołączyli teraz na przywitanie się z najwyższą dywizją Platinum już za rok. Oczywiście łatwo nie będzie bo właściwie każda z dywizji się wzmocniła (zwłaszcza Gold, na czym na bardzo zależało), ale żeby nie było też aż tak strasznie trudno rozszerzyliśmy też nieco możliwości awansu.

Oczywiście rozwój PDCL przyczynił się do pozyskania w zeszłym sezonie nowego sponsora (Cosmo Darts), który dołączył do naszego tytularnego sponsora darter180. Oczywiście na nagrodach od sposorów nie poprzestajemy, podnieśliśmy wpisowe co przełoży się na nagrody finansowe dla najlepszych. Łączna wartość nagród o które gracie (łącznie z rzeczowymi) to niemal 5000zł. Biorąc pod uwagę że jesteśmy całkowitymi amatorami, a nagrody to tylko dodatek do całej jakże poważnej zabawy brzmi chyba nieźle :) 

Nowością jest również osobna strona na FB gdzie możecie umawiać się na treningi i opisywać wrażenia ze zmagań kamerkowych, niekoniecznie ligowe, stronę PDCL i fanpage ligi przeznaczamy na sprawy związane z ligą. Zapraszamy Was tradycyjnie do typowania najbardziej atrakcyjnego meczu kolejki, który będzie udostępniony live na Facebookowym fanpage Polish Dart-Cam League.

Witamy serdecznie nowych zawodników, w tym m.in. Bartka Wieczorka i Adriana Michnę, wszystkim życzymy powodzenia, nieważne czy będziecie walczyć o tytuł czy o utrzymanie się. I pamiętajcie, fair play po pierwsze Emotikon smile. Nawet jeśli traktujecie rozgrywki na zupełnym luzie, czy też zupełnie odwrotnie, niezwykle poważnie szacunek do rywala i jedziemy z koksem, ups pardone... z wolframem!Leszek Puchowski